Хабарландырулар және ғылымдағы оқиғалар

AҚПАРАТТЫҚ ХАТ

06.02.2023

Әл-Фараби атындағы Қазақ Ұлттық Университеті филология факультетінің «Шет тілдер» кафедрасы ұйымдастыратын «Globally Interconnected: New Opportunities and Challenges for Sustainable Development» атты IV халықаралық ғылыми және оқу әдістемелік конференция жұмысына қатысуға магистранттарды, жас ғалымдарды, докторанттарды, зерттеушілерді және ғылыми қызметкерлерді шақырамыз.

Ары қарай оқу >>

«ЖАС ӘЛ-ФАРАБИ» мектеп оқушыларының ғылыми-зерттеу жұмыстарының X Республикалық конференциясы

02.02.2023

Конференцияға 9-11 сынып оқушылары жеке, шығармашылық топтардың құрамында (2 адамнан артық емес) қатыса алады.

Конференция әл-Фараби атындағы ҚазҰУ кітапханасында 2023 жылы 18 ақпан сағат 9:00

Ары қарай оқу >>

«ҚазҰУ Хабаршысы. Халықаралық қатынастар және халықаралық құқық сериясы» журналы «2022 жыл үздіктерін» анықтады

27.12.2022

2022 жылдың 23 желтоқсанында Халықаралық қатынастар факультетінде «ҚазҰУ Хабаршысы. Халықаралық қатынастар және халықаралық құқық сериясы» журналының үздік ғылыми мақаласы – 2022» байқауы өз мәресіне жетіп, байқаудың жеңімпаздары мен номинанттарын марапаттауға арналған салтанатты іс-шара болып өтті.

Ары қарай оқу >>

ШЕРХАН МҰРТАЗАНЫҢ ТУҒАН КҮНІНІҢ 90 ЖЫЛДЫҚ МЕРЕЙТОЙЫНА АРНАЛҒАН «Ш.МҰРТАЗАНЫҢ ШЫҒАРМАШЫЛЫҒЫНЫҢ ӘДЕБИЕТ ҮДЕРІСІНДЕГІ КОНТЕКСІ» АТТЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҒЫЛЫМИ-ПРАКТИКАЛЫҚ КОНФЕРЕНЦИЯ

21.12.2022

Ары қарай оқу >>

«ҚАЗҰУ ХАБАРШЫСЫ. ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҚАТЫНАСТАР ЖӘНЕ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҚҰҚЫҚ СЕРИЯСЫ» ЖУРНАЛЫНЫҢ ЕҢ ҮЗДІК ҒЫЛЫМИ МАҚАЛАСЫ – 2022» БАЙҚАУЫН ӨТКІЗУ ТУРАЛЫ ХАБАРЛАНДЫРУ

21.12.2022

Халықаралық қатынастар факультеті ғылыми қызметті дамыту және университеттің стратегиялық міндеттерін орындау шеңберінде ғалым-зерттеушілерді ынталандыру ...

ҚазҰУ журналдары - Web of Science базасында

28.09.2022

Әл-Фараби атындағы «ҚазҰУ Хабаршы» сериялары Web of Science платформасындағы «Emerging Sources Citation Index» деректер базасына енгізіліп, қазіргі таңда Web of Science базасында индекстелетін университет басылымдарының саны 7 журналға толықты. Бұл Қазақстан университеттері мен ғылыми-зерттеу институттары арасындағы ең жоғары көрсеткіш болып табылады.

Ары қарай оқу >>

Ғылым саласындағы сыйлықтар мен мемлекеттік ғылыми стипендиялар туралы

28.09.2022

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 шілдедегі № 830 Қаулысы
«Ғылым туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 18ақпандағы Заңының 3-бабының 12) тармақшасына, 15-бабына сәйкес ҚазақстанРеспубликасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

АҚПАРАТТЫҚ ХАТ

16.09.2022

ЮНЕСКО қамқорлығындағы Халықаралық мәдениеттерді жақындастыруорталығы (2 санаттағы) «Мәдениеттерді жақындастырудың халықаралық онжылдығы»(2013-2022 жж.) және ЮНЕСКО-ның білім қоғамын құруға бағытталған идеяларынпрактикалық іске асыру аясында ҚР БҒМ ҒК «Философия, саясаттану және дінтануинститутымен» бірлесіп білім мәдениетін қолдауға бағытталған «Ғылыми білім ментарихи жады мәселелелері: жергілікті және жан-жақты» атты III Халықаралықконференциясын өткізетінін хабарлайды.

Ары қарай оқу >>

Әл-Фараби Қазақ ұлттық университетінде магистранттарға арналған бағдарлау аптасы

14.09.2022

2022 жыл қыркүйек айының 12 мен 16 жұлдызы аралығында әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінде магистранттарға арналған Жаңа бағдарлау аптасы (Postgraduate Orientation Week) өтеді.